بخش اول: نحوه ی کار با المان ها در انفولد (المان های کلی طرح)

با بخش اول آشنایی با المان های پوسته ی انفولد با شما هستیم. در این آموزش ما به معرفی المان های کلی طرح خواهیم پرداخت.

به طور مثال صفحه ای که الان شما مشاهده میکنید. در سمت راست صفحه نمایش شما بخش سایدبار جدا از بخش آموزش دیده می شود. به راحتی قابل تشخیص است که بخش سایدبار ۱/۳ و بخش آموزش ۲/۳ از صفحه نمایش را در اختیار گرفته اند. پس طرح کلی به صورت ۱/۳ به همراه ۲/۳ می باشد.

انفولد این قابلیت را به شما می دهد تا طرح کلی روان و مناسبی را طراحی کنید. به عکس زیر دقت کنید.

1

در این عکس شما مشاهده می کنید که انفولد چند طرح کلی را به صورت پیش فرض در تب المان های کلی طرح برای شما قرار داده است. شما برای اضافه کردن هر طرح به برگه ی خود کافی است هر المان را با اشاره گر موس گرفته و در قسمت زیر دکمه ی قالب ها رها کنید. می بینید که به سادگی طرح مورد نظر شما در قسمت مورد نظر قرار می گیرد.

شما می توانید طرح های بسیار متفاوتی با استفاده از المان های پیش فرض بسازید. برای قرار دادن دو المان در کنار یکدیگر کافی است المان را گرفته و در کنار المان دیگر رها کنید. توجه داشته باشید اندازه صفحه نمایش شما به صورت پیش فرض ۱ می باشد پس باید مجموع المان های شما نیز ۱ شود. به طور مثال شما می توانید از دو المان طرح کلی۱/۴ و یک المان طرح کلی ۱/۲ در کنار یکدیگر استفاده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که شما می توانید برای یک برگه طرح های کلی متفاوتی داشته باشید. به طور مثال قسمت بالایی برگه ی شما یک طرح ۱/۱ داشته باشد و قسمت میانی یک طرح ۱/۲+۱/۴+۱/۴ و قسمت پایانی از پنج طرح ۱/۵ استفاده شود.

به عکس زیر دقت کنید.

2

از المان های پیش فرض، دو المان کمی با دیگر  المان ها متفاوت می باشند. اولین المان ناحیه رنگی می باشد. المان ناحیه رنگی به این معنا می باشد که پشت زمینه ی طرح کلی شما می تواند شامل یک عکس یا یک رنگ به خصوص باشد.

در ناحیه رنگی شما می توانید از المان های کلی طرح دیگر استفاده کنید.

3

دیگر المان متفاوت ردیف مشبک می باشد. شاید به این موضوع فکر کرده باشید که انفولد کار را کمی برای کاربر سخت کرده باشد. اما انفولد یک راه میانبر هم برای شما قرار داده است. اگر شما نخواهید از یک طرح کلی ۱/۱ استفاده کنید، می توانید تمامی حالت های ساخت طرح کلی که می شود با بقیه ی المان ها به جز ۱/۱ ساخت را با المان ردیف مشبک انجام داد.

اولین طرحی که با گرفتن و رها کردن المان ردیف مشبک در قسمت قالب ها برای شما نمایش داده می شود طرح ۱/۲+۱/۲ می باشد. حال بر روی دکمه Set Cell Size کلیک کنید و بقیه ی طرح های ممکن قابل طراحی که المان ۱/۲ نیز در آنها می تواند دخالت داشته باشد را مشاهده می کنید. پنجره را ببندید. اگر می خواهید در طرح شما المان ۱/۲ هم مانند المان ۱/۱ دخالتی نداشته باشد بر روی دکمه Add Cell کلیک کنید تا طرح کلی به ۱/۳+۱/۳+۱/۳ تغییر کند. اگر بر روی یکی از طرح هایی که در حال مشاهده بوده اید کلیک کرده باشید و دکمه ی ذخیره را فشرده باشید ممکن از طرح بعدی که با دکمه Add Cell ظاهر می شود ۱/۳+۱/۳+۱/۳ نباشد. حال ما با فرض اینکه طرح کنونی شما ۱/۳+۱/۳+۱/۳ باشد پیش خواهیم رفت. دوباره بر روی دکمه ی Set Cell Size کلیک کنید. اینبار مشاهده خواهید کرد که تعداد طرح ها کمتر شده است. پس انفولد فکر اینجا را هم کرده است که شما بر اساس نیازتان وقت کمتری را برای پیدا کردن طرح کلی خود صرف کنید.

به تصاویر زیر دقت کنید.

5

6

7

 

2 پاسخ
 1. ali
  ali says:

  سلام
  چطور میشه فونت دکمه هایی که ایجاد میکنیم رو یکان کنیم؟
  برای اینکه فونت کل سایت یکان بشه باید چیکار کنیم؟ فونت رو هر جور تعریف میکنم در استایل باز هم تغییری صورت نمیگیره

  پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *